Kalastyria
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
20.10.2020 w życie weszła Konstytucja
W dniu dzisiejszym w Pallazzio di Roy en Livorna Król odbywa spotkania z przedstawicielami partii parlamentarnych w celu rozpoznania poparcia dla kandydatów na Lorda Szambelana.
il Commisso Nazzionol d'Electia 19.I.2021 podała wyniki wyborów. --- USdSC 50% (167 mandatów) SiHDP 30% (88 mandatów), PR 20% (70 mandatów) ---
Assoblo d'Aviori głosuje wotum zaufania dla rządu Mirona Serioznego

Go down
Miron Seriozny
Miron Seriozny
Posts : 48
Join date : 2020-09-20

Expose kandydata na urząd Lorda Szambelana M. Serioznego Empty Expose kandydata na urząd Lorda Szambelana M. Serioznego

Wed Nov 04, 2020 12:52 am
Expose kandydata na stanowisko Lorda Szambelana, Mirona Serioznego deputowanego do I Zgromadzenia Awioryńskiego

Wasza Królewska Mość, Pani Prezydent Zgromadzenia, deputowani, obywatele

Z tego miejsca chciałbym w pierwszej kolejności podziękować Królowi Janowi za wyrażenie tak głębokiego zaufania jakim mnie obdarzył wyznaczając mnie na Lorda Szambelana Królestwa Kalastyrii, mimo iż na politycznej drodze nierzadko staliśmy w opozycji. Tytuł i urząd zaszczytny, a i wymagający wielkiego nakładu pracy i poświęcenia. Z tego miejsca chciałbym przedstawić swój program polityczny i program mojego rządu, o ile Wysoka Izba będzie przychylna udzielić mi wotum zaufania.

Zaczniemy od kwestii reform konstytucyjnych i referendum zaplanowanego juz na za 2 miesiące. Do pytania o zachowaniu ustroju monarszego, pragnę dodać także pytanie na temat przekształcenia Kalastyrii w związek państwowy Kalastyrii i Sorbii jako dwóch równych sobie podmiotów konfederacji. Przed przeprowadzeniem referendum pragnę także powołać parlamentarną komisję rewizyjną, której celem bedzie przygotowanie ustrojowych założeń i analizy obecnego systemu konstytucyjnego, który niewątpliwie jest owocem kompromisu

W sprawach gospodarczych, pragnę przystąpić do nacjonalizacji holdingu medialnego i wydawniczego La Stampa. Pragnę zwrócić uwagę że główne źródło medialne pozostaje pod kontrolą międzypartyjną, co może być zagrożeniem dla wolności słowa, co w demokratycznym państwie mieć prawa nie może.

Ostatnie wybory pokazały konieczność przyjęcia jak najpilniejszego pełnego Kodeksu Wyborczego, z możliwie równym podziałem mandatów w stosunku do liczby osób zamieszkujących, tak by żaden z Narodów nie czuł się poszkodowany i podporządkowany

Pragnę także powołać Fundusz Socjalny, ustanowić pensję minimalną na poziomie 30% średniej pensji urzędniczej, oraz kwotę wolną od podatku dochodowego w wysokosci 18.9% średniej pensji. Wprowadzimy także podatek od dochodu wysokości 23.3% zarobków, oraz podatek od transakcji (naliczany miesięcznie) w wysokości 0.7% tej kwoty.

W kwestii kultury i edukacji pragnę powołać Akademię Sorbską, dotowaną z funduszu centralnego, będącą swoistą przeciwwagą dla Akademii Królewskiej. Duzy nacisk mój rząd kłaść będzie także na rozwój i promocję języków narodowych


Wysoka Izbo zwracam się do Wysokiej Izby z prośbą o powołanie mnie na urząd Lorda Szambelana i Ministra Spraw Wewnętrznych i Sprawiedliwości, a wraz ze mną na urzędy:

Ministra Dyplomacji i Obrony JKM Króla Kalastyrii, Jana III
Ministra Finansów i Gospodarki Panią Florię Bareal, deputowaną
Ministra Edukacji i Kultury JKW księcia asturyjskiego Augusta d’Astirie
Prezes Zwiazkowego Banku Kalastyrii i Sorbii JM rektor Giovanę Mariso
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum